Já vím, že pořád něco na někoho svádím, ale je to vaše vina!

Co jste ani netušili o Pánovi prstenů

21. února 2008 v 14:33 |  Čeština X cizí jazyky
Senzační novinky o Pánu prstenů!
Proč podal Sauron demisi?
Kdo byl nejmoudřejší z celé objednávky?
Kdo trpěl kvůli surovým rybám?
Kdo byl tajuplný Posel prstenu pro mnoho dekád s žádnou myšlenkou?
A kdo to vlastně byl Účet kapradinový a jak dopadl?
Čtěte - a dozvíte se mnohé...


Britové 7-hlasitostní krabicový soubor znamenal šest-divize knihy napsaný Tolkien, ale se slepými střevy od konce knihy Vi skáče jako oddělená hlasitost. Individuální jména pro knihy v této sérii byla rozhodnuta posmrtně, založený na kombinaci návrhů Tolkien dělal během jeho celého života, titulu hlasitostí a celé tkaniny.

Jméno úplného díla je někdy zkráceno k LotR, a tři hlasitosti jako FotR ( Fellowship of ton Ring), TTT (Ton Two Towers), a RotK ( Return of ton King).

Spiknutí pána prstenů se buduje od jeho časnější knihy Hobbit a více šikmo od historie v Silmarillion. hobbits stanou se zapletené do velkých událostí, které ohrožují jejich celý svět, jako Sauron, ztělesnění zla, pokusy získat ztratil Jeden prsten který vrátí jej do plné moci.
Tato úsilí vypadala, že znamená, že filmová léčba Pána prstenů nebyla důvěryhodně možná. Protože celkový zájem v trilogii chladl poněkud, vyhlídky na vizuální léčbu trilogie byly chudé. Nicméně, pokroky v technikách filmmaking, zvláště vývoj počítačové grafiky, natočil film léčba proveditelnější.
Tři živé akční filmy, režírovaný Peterem Jacksonem byli filmováni. Pán prstenů: Společenství prstenu byl propuštěn v Prosinci 2001 (a vyhrál Hugo cenu pro nejlepší dramatickou prezentaci 2001). Pán prstenů: Dvě věže byl propuštěn v Prosinci 2002 a Pán prstenů: Návrat Kinga byl propuštěn v Prosinci 2003.
Peter Jackson' s filmová adaptace sbírala šest Oscars doposud (čtyři pro první film,Společenství prstenu a dva na vteřinu, Dvě věže); tito zahrnují Oscars pro skóre hudby (Howard břeh, pro společenství prstenu), pro kinematografii (Andrew Lesnie, pro společenství prstenu), pro vizuální efekt (dvakrát), a některé více technické kategorie taková jak zdravá editace.

Rozsah výroby osamocený a mdash; tři filmy střílely zpět k zádům přes období jeden a polovina roky a mdash; je nebývalý.


Filmy také dokázaly být značné krabicové kancelářské úspěchy. Premiéra třetího filmu, Návrat Kinga, přijal místo Wellington, Nový Zéland na 1. prosince 2003 a byl obklopený oslavami fanouška a oficiálními podporami (výroba filmů mít přispíval významně k ekonomice Nového Zélandu). To má historii natočeného filmu jako největší středeční otevření někdy.
http://wikipedia.infostar.cz/t/th/the_lord_of_the_rings.html

Gollum

Původně známý jak Sméagol on byl později jmenoval Gollum po zvědavém hluku, který on dělal v jeho hrdle. On žil v zamlžených horách pro přes čtyři sta roků, žít ze surových ryb. Po slavný Riddle hra, během kterého Gollum byl nevědomý jeho ztráty, Gollum odmítne ukazovat Bilba slibovaná cesta ven a spikl se, aby zavraždil jej.

Elrond
Charakter od J. R. R. Tolkien' s fantazie vesmír Střed-země, Elrond Napůl-Elven byl pán Rivendell, jeden z mocných pravítek starý to ještě zůstalo ve středu-země v jeho Třetím věku. On byl syn Eärendil a Elwing, narozený v Beleriand, v Prvním věku, dělat jej dobře přes 6,000 roků starý dobou událostí popsal v Pán prstenů. Elrond bratr byl Elros, dehet-Minyatur, první vysoký král Númenóreans.
http://wikipedia.infostar.cz/e/el/elrond.html

Gandalf
Gandalf je best-known Maiar lidí Manwë a Varda.
On je řekl, aby byl jeden nejmoudřejší té objednávky, soupeřit s Saruman.
http://wikipedia.infostar.cz/g/ga/gandalf.html
Frodo
Frodo Baggins je hlavní románová postava J. R. R. Tolkien' s monumentální a mytologický román, Pán prstenů. On je Hobbit, narozený na 22. září roku 2968 Třetího věku (T.A.) k Drogo Baggins a prvosenka Brandybuck. V T.A. 2980 on ztratil oba jeho rodiči v plavební nehodě. Být mladý menší dvanáct on byl podvedený rodinou jeho matky, Brandybucks.
V T.A. 2989, nicméně, Frodo dostal se pod opatrování Bilbo Baggins, kdo on vždy volá strýce (ačkoli Frodo je vlastně Bilbo je nejprve a sekunda, jednou vzdálený, bratranec). Frodo byl starý 21 let v době, stále daleko krátký jeho příchodu dospělého věku u 33. Bilbo, ne mít jeho děti vlastní, si vybral Frodo jako jeho adoptivní dědic. Bilbo a Frodo rozdělí obyčejné narozeniny na 22. září ale Bilbo je 78 roků jeho nadřízený.
Frodo je hrán Dřevem Elijaha.
http://wikipedia.infostar.cz/f/fr/frodo_baggins.html
Sam
Protože on představuje prsten pro pár dny, on je považován za jednoho Zavolat Bearerss.

Bilbo
Bilbo našel Jeden prsten během jeho dobrodružství v Hobbit, a utekl z Gollum když on vyhrával hádance soutěž s otázkou ' co já jsem se dostal k mé kapse? ' Bilbo byl Posel prstenu pro mnoho dekád s žádnou myšlenkou na jeho význam a to prodloužilo jeho život za normálními limity.
On cestoval do Rivendell, doprovázený třemi trpaslíky, kde on žil velmi příjemný život důchodu: jíst, spát a pracovat na jeho monografii, Tam a zpět znovu.

http://wikipedia.infostar.cz/b/bi/bilbo_baggins.html

Pipin
Jeho rodiči byli Paladin a šípková růže brala. Vlasy na jeho hlavě a jeho nohách (který být výjimečně vlasatý, dokonce pro hobbit) je nahnědlý a kudrnatý.
To bylo Pippin kdo se zlepšoval Palantír Orthanc po Wormtongue pošetile hodil to jako raketa; pozdnější, v téměř stejně pošetilý čin, Pippin vlastně kradl to ven Gandalf rukou zatímco průvodce spal.
Během poslední bitvy dříve Morannon, Pippin zvládal zabít troll dříve, než bytí zaklepalo unconscious.
Po navrácení monarchie on byl knighted Král Elessar, kdo pak poskytl jemu neurčité povolení vrátit se domů. Později on a Merry byli pomocní v svrhávat Saruman síly během omykání hrabství.

http://wikipedia.infostar.cz/p/pe/peregrin_took.html

Fredegar "tlouštík" Bolger
Hobbit v J. R. R. Tolkien' s román fantazie Pán prstenů, věděl, že Frodo měl Prsten. On zůstal v pokusu udržovat chvíli vnějších okolností Frodo, Sam, Veselý a Pippin čelil východu temného lesa Brandywine na jejich cestě k Rivendell. On byl vystrašen napůl ven jeho inteligence příjezdem Nazgûl ale utíkal nezraněný.
http://wikipedia.infostar.cz/f/fr/fredegar_bolger.html

Aragorn
byl uchoval v Rivendell Elrond, jeho identita chovala tajemství.

Boromir

On byl jeden z devíti chodců, kteří tvořili Společenství prstenu v Pán prstenů.
Boromir je hrán fazolí Seana.

Legolas

Oni stojí se přáteli, nicméně, když oni vstoupí Lothlórien a Gimli pozdraví Dámu Golden dřeva s jemnými slovy.
Legolas je hrán ve filmových přepisech Orlando květem.

Arwen
Arwen je většinou drobná postava v Tolkien je Pán prstenů, zatímco ona je přesto popisována v detailu ve slepých střevech po třetí knize, Návrat Kinga. ona přece nicméně hraje roli ve výkrese, který je nepřiměřený k množství scén ve kterém ona vypadá.
Ve filmu trilogie, Arwen je hrán Liv Tyler.
http://wikipedia.infostar.cz/a/ar/arwen.html
Účtovat poníka
V knize Pán prstenů J.R.R. Tolkien, Účet byl poník kupoval Frodo Baggins a jeho společníci v Brei, jak oni prchli hrabství na jejich cestě k Rivendell. Toto bylo nutné, zatímco jejich vlastní poníci byli ukradení od stájí Vzpínající se poníkovské hospody, kde oni trávili noc. Účet byl koupen od Účet kapradinový, kdo byl v spojení s vyzvědači, kteří kradli jiné poníky. Kapradinový byl krutý muž kdo mučil účet, ale po bytí koupeném hobbits účet se stal mnohem šťastnějším poníkem. On dostal jméno ' účet ' Sam Gamgee krátce po straně opustil Brei.
Poté, co přijel do Rivendell, účet stal se obeznámený s jinými poníky a tento vliv vyústil ve velké množství self-zlepšení. On opustil Rivendell mnohem moudřejší poník, nezmínit se o zdravější a šťastnější.

http://wikipedia.infostar.cz/b/bi/bill_the_pony.html

Účet kapradinový
Účet kapradinový byla ošklivá povaha v Pán prstenů kdo špehoval Frodo v Brei.
Po hobbits byl skoro zavražděn v jejich spánku u Vzpínajícího se poníka hospoda, oni opustili Brei s Aragorn, brát hlavní ulici. Účet kapradinový se šklebil na Strider, kdo pouze přikývl v odezvě. Sam, nicméně, byl ne tak zdrženlivý, bít do kapradinový ve tváři s rychle-hozené jablko.
Když čtyři hobbits se vrátily k hrabství v Návrat Kinga, Účet kapradinový byl mezi muži střežit uzamčenou bránu.

http://wikipedia.infostar.cz/b/bi/bill_ferny.html

Galadriel
V beletrii J. R. R. Tolkien, Galadriel, nebo Dáma Woodsa, je Skřítek-královna Střed-země, pravítko země Lothlórien spolu s ní šetřit s Celeborn. Ona byla původně jmenována "Artanis "(šlechtična) "Nerwen" (obsadí dívku). "Galadriel" byl jméno daný ji Celeborn.
Ona žije nominálně s jedním z jejích bratrů, ale utrácí hodně času u soudu Thingol a Melian v Menegroth, kde ona padá v lásce s, a později se vezme, šlechtic Celeborn.
Během Druhého věku, když Kruhy síly jsou tvořeny, Galadriel se stane jedním z Tří brankářů tří kruhů skřítků. Její prsten je Nenya, kruh vody.

http://wikipedia.infostar.cz/g/ga/galadriel.html

Sauron
Jiné síly zahrnují znalost strojního zařízení a chemie, pravděpodobně neoddělitelný od explicitního kouzla (například, "oheň odstřelování" upotřebil jeho Orc armádou v bitvě Helm je hluboce, byl pravděpodobně nějaký druh výbušný).
V roku 2759 ve třetím věku, Saruman se usadil v Isengard, opuštěný Gondor, s povolením Gondor vládního stevarda.
Gríma Wormtongue hrál zásadní rôle v Saruman plánech: poradce krále stárnutí Théoden, on tajně toužil po neteři krále, Éowyn, ale ona byla odmítnuta jím a opovrhoval jeho zálohami. To není jasné jestliže Gríma blížil se k Saruman nebo versa zlozvyku, ale jistý je to s Saruman radou Gríma začal oslabit krále, odcizit jej od jeho jiného councellors a vyrovnat jeho vlastní kin, until Gríma měl ve skutečnosti téměř se stát vůdcem Rohana.
On vždy držel pozorné oko otevřené pro Gandalf doings, a vlastně zvedl zvyk kouření dýmky-plevel tím, že rozešle vyzvědače sledovat Gandalf k hrabství
.
http://wikipedia.infostar.cz/s/sa/saruman.html

Tom Bombadil

On je docela tajemné číselné živobytí daleko od nějaké dohody s jeho ženou, Goldberry. On mluví ve stresu-měřil metr. Jeho vzhled je jen stručný, ale vzadu Bombadil je jednoduché pozlátko tam jsou rady velkých znalostí -- on může vidět Ringbearer když neviditelný a je přirozený tím, že nosí Prsten sám.

Treebeard
Známý jako Fangorn v Sindarin, on je nejstarší Ents, strom-jako bytost kdo je druh "pastýře stromů". Velmi vysoký a tuhý-limbed, s kůrou-jako kůže a listnaté vlasy, on se ujme Meriadoc Brandybuck a Peregrin bral po oni utečou z Orcs.

Théoden
V té bitvě, kterou on napadal Čarodějnice-král devět Ringwraiths, a umřel když jeho kůň Snowmane padal na něm po bytí strašeném Ringwraith létáním bestie.
Peter Jackson' s film Pán prstenů: Dvě věže (2002) se odchyluje od Tolkien příběhu tím, že má Théoden (hrál Bernard kopcem) vlastně posedlý Saruman poněkud než jednoduše klamal Gríma.

http://wikipedia.infostar.cz/t/th/theoden_1.html

Éowyn
Během bitvy Pelennor polí, ona bojovala jejím králem Théoden; když on byl zraněn když bojuje s Kingem Nazgûl, ona a Merry škrábal se k nápovědě jej. Konfrontovat Čarodějnice-král, kdo chlubil se žádný muž mohl nejlépe jej, ona odstranila její helmu, vystavovat její dlouhé plavé vlasy a znepokojovat jejího protivníka odhalením, které ona vezme výhoda prorokovat je mezera. Ona pak zabila čarodějnici-král po Merrym bodl jej za kolenem. (člověk by ani neřek´, jak maj hobiti špičatý kolena...)
Éowyn byl severly zraněný v tomto boji, a protože otravného účinku Nazgûl, ona stála před blízko-jistá smrt; nicméně, ona byla zpracovaná včas Aragorn během jeho krátkého odpočinku v Minas Tirith. Protože ona přesto se nezotavila úplně, ona nemohla se připojit k Aragorn' s armáda na jejich cestě k Mordor; nicméně zatímco se zotaví v chodbách léčení, ona se setkala s Faramir, s kým ona padala v lásce, a po demisi Sauron, šťastně oženěný pár se usadil v Ithilien.

http://wikipedia.infostar.cz/e/eo/eowyn_1.html

Faramir
Jeho starší bratr Boromir, mistrovský muž, nárokoval si právo k pochůzce a jezdil a šel skoro 4 měsíce k Rivendell, přicházet jen včas na radu Elrond kde on ohlásil sen a jeho prorocké poezie. Aragorn, pak král v úkrytu sloužit jako pouhý tulák, dopadá být předmět poezie, hodně k Boromir úžasu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 rljadw rljadw | E-mail | Web | 21. dubna 2009 v 21:15 | Reagovat

Y5MYwB  <a href="http://plcnfbmxfewh.com/">plcnfbmxfewh</a>, [url=http://gdhcbibqgyfr.com/]gdhcbibqgyfr[/url], [link=http://wchugiqkjfxi.com/]wchugiqkjfxi[/link], http://inkvbbzywwqz.com/

2 sqzvmgbvhz sqzvmgbvhz | E-mail | Web | 6. května 2009 v 6:03 | Reagovat

9RLslu  <a href="http://pdzyfxynrauo.com/">pdzyfxynrauo</a>, [url=http://kqjsclvnqpyf.com/]kqjsclvnqpyf[/url], [link=http://txshmbyeztuk.com/]txshmbyeztuk[/link], http://rppdgnwvdxbc.com/

3 bjhoqrhz bjhoqrhz | E-mail | Web | 15. května 2009 v 10:58 | Reagovat

LAXnut  <a href="http://vmeartgrwisz.com/">vmeartgrwisz</a>, [url=http://knebfgiyxjfe.com/]knebfgiyxjfe[/url], [link=http://ivsjfonyyyey.com/]ivsjfonyyyey[/link], http://vvtdqudjwoyi.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama